miniNIDA KSW dniu 8 czerwca 2014r. reaktywowany Klub Sportowy „Nida” Oksa zakończył swój pierwszy sezon w II grupie świętokrzyskiej B klasy. Wielkie zaangażowanie i pasja piłkarzy, trenera, kibiców oraz zarządu zaowocowało 6 miejscem w tabeli. Jak na debiut to niezły wynik.

Składało się na niego 16 meczy, w których klub odniósł 7 zwycięstw, 1 remis i 8 porażek (w tym 3 walkowery na naszą niekorzyść). Najlepszym strzelcem (drugie miejsce w klasyfikacji strzelców wszystkich czterech grup B klasy) zajął Andrzej Kusaj z 25 bramkami. Wyniki tego sezonu dają nam nadzieję na lepszy kolejny.

Chcielibyśmy w tym miejscu podziękować Wójtowi Gminy Oksa Panu Tadeuszowi Soboniowi za czynne wsparcie, użyczanie autokaru na wyjazdy oraz wszelką pomoc udzieloną naszemu Klubowi. Wyrazy wdzięczności kierujemy do ludzi dobrego serca, którzy dostrzegają nasze potrzeby i dotychczas udzielili nam różnorakiej pomocy - dziękujemy Staroście Jędrzejowskiemu Panu Edmundowi Kaczmarkowi, firmom: PBI S.J. Sławomir Bełtowski, Tomasz Ryś z Częstochowy, EKOPLAST Dąbrowska, Wydrych S.J. z Jędrzejowa, Hansa Stone z Kielc oraz Zarządowi Banku Spółdzielczego w Kielcach. Dziękujemy również naszym kibicom, których gorące wsparcie na każdym meczu było pomocne w osiągnięciu sukcesu. Nawet na najtrudniejszych terenach oraz przy niesprzyjającej pogodzie byli oni zawsze z nami.

Dziękujemy

Zarząd Klubu Sportowego „Nida” Oksa

 

          W dniach 3- 4 czerwca w Zespole Placówek Oświatowych w Oksie odbyły się Dni Sportu połączone z Dniem Dziecka. Nasz Klub bardzo czynnie włączył się w ich organizację. Sędziowanie powierzono zawodnikom Nidy: P. Jaskólskiemu, A. Kusajowi, M. Radziejewskiemu, M. Karpińskiemu, K. Wojdale i Ł. Barańskiemu. Obecni byli również: trener: Andrzej Karpiński i Zarząd Klubu (Piotr Radziejewski, Sebastian Knap, Renata Drozd).
        W pierwszym dniu w piłce nożnej rywalizowali chłopcy z gimnazjum. W drugim- dziewczęta z gimnazjum w siatkówce oraz w piłce nożnej dziewczęta i chłopcy z klas IV-VI. Zawody przebiegały w bardzo przyjaznej atmosferze a między klasowa rywalizacja sportowa dała następujące wyniki:

           Piłka nożna chłopców (gimnazjum)

1 miejsce klasa II B

2 miejsce klasa III B

3 miejsce klasa III A

           Siatkówka dziewcząt (gimnazjum)

1 miejsce III klasy

2 miejsce II klasy

3 miejsce I klasy