mini WZRSz 2014 15

Kolejny rok nauki i wytężonej pracy dobiegł końca. Z tej okazji 25 czerwca w powiecie jędrzejowskim, a konkretnie w Zespole Placówek Oświatowych w Oksie miało miejsce Wojewódzkie Zakończenie  Roku Szkolnego 2014/2015. Gospodarzami tej uroczystości byli Pani Małgorzata Muzoł – Świętokrzyski Kurator Oświaty oraz Pan Tadeusz Soboń – Wójt Gminy Oksa. Na spotkanie przybyli liczni goście związani z oświatą i działaniami na rzecz edukacji.

Obchody Wojewódzkiego Zakończenia Roku Szkolnego rozpoczęły się mszą św. celebrowaną przez biskupa kieleckiego Jana Piotrowskiego, a dalsza część uroczystości miała miejsce w hali sportowej ZPO w Oksie. Wydarzenie to uświetniły poczty sztandarowe i sztandary szkół powiatu jędrzejowskiego, których dowódcą był wiceprezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Oksie - Pan Andrzej Zapart, natomiast orkiestra dęta działająca przy Ochotniczej Staży Pożarnej w Koniecznie wprowadziła w klimat oficjalnej części uroczystości. Miłe słowa do zebranych skierowali m. in. Wojewoda Świętokrzyski Pani Bożentyna Pałka-Koruba, Starosta Jędrzejowski Pan Edmund Kaczmarek, a także emerytowany pedagog z gminy Oksa - Pan Kazimierz Wroński.

Ważnym momentem tego wydarzenia było nagrodzenie najlepszych uczniów w naszym województwie. Pani Małgorzata Muzoł, Świętokrzyski Kurator Oświaty, wręczyła statuetki „Perła Świętokrzyska” za wysokie wyniki w nauce i wzorowe zachowanie.

Tę nagrodę  w roku szkolnym 2014/2015 otrzymali:

-Zuzanna Kucharczyk - uczennica  Szkoły Podstawowej w Oksie,

-Sylwia Cholewa - uczennica  Gimnazjum Publicznego w Oksie,

-Mateusz Suchmiel - absolwent I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Reja 

w Jędrzejowie.

Kolejne wyróżnienia powędrowały do najlepszych sportowców. Nagrodę Marszałka Województwa Świętokrzyskiego za wysokie osiągnięcia w dziedzinie sportu otrzymali:

-Szymon Kot -  uczeń Szkoły Podstawowej w Oksie,

-Dominika Ostrowska – uczennica Gimnazjum Publicznego w Oksie,

-Karol Wojtasik – uczeń  I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Reja w Jędrzejowie.

Po części oficjalnej goście obejrzeli program artystyczny przygotowany przez uczniów Placówek Oświatowych w Oksie. W pięknym tańcu  zaprezentowały się grupy taneczne „Beautiful soul” i „Candy Kids”, natomiast na chwile wspomnień  i refleksji nad życiem oraz przyszłością  zaprosili zebranych uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Publicznego w Oksie.

Całą uroczystość poprowadzili absolwenci szkoły w Oksie, rodzeństwo Jakub i Katarzyna Wojtasikowie. Prowadzący Jakub, laureat Scyzoryki Festiwal 2013 w kategorii Muzyka/ Pop, oczarował zaproszonych gości wykonaniem dwóch przepięknych ballad.

Uczestnicy tego wydarzenia mogli zatrzymać czas na chwilę i we wspomnieniach powrócić do szkolnych lat. Prawdą jest, że wszyscy pragną radości, przyjaźni i szczęścia, ale od nas zależy, czy mozolne szukanie drogi na splątanych ścieżkach życia doprowadzi do celu.

Tekst: Alicja Putowska - ZPO Oksa
Foto:
Krzysztof Rosiński - ZPO Oksa