logoOSPmini9 lipca na stadionie sportowym w Oksie odbyły się gminne zawody sportowo – pożarnicze Jednostek OSP i Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Oficjalną część Zawodów uświetniła Orkiestra Dęta z Zakrzowa wykonując perfekcyjnie hymn strażacki ,,Rycerze Floriana”. Druhny i Druhowie rywalizowali o Puchar Wójta Gminy dla Jednostek OSP i MDP Chłopców, Przewodniczącego Rady Gminy dla MDP Dziewcząt, Starosty Jędrzejowskiego za uzyskany najlepszy czas w ćwiczeniu bojowym oraz Komendanta Gminnego w sztafecie pożarniczej.

W zawodach wzięło udział 2 drużyny MDP Dziewcząt, 4 Chłopców i 10 OSP. Zawody zaszczycili ks. kanonik Tadeusz Marczewski, Edmund Kaczmarek - Starosta jędrzejowski, bryg. Paweł Jakubowski - Komendant Powiatowy PSP w Jędrzejowie, dh Kazimierz Wroński – V-ce Przewodniczący Głównej Komisji Rewizyjnej, Zbigniew Bełtowski - Przewodniczący Rady Gminy, liczni sympatycy ochotniczego pożarnictwa.

W kategorii MDP dziewcząt zwyciężyła MDP z Błogoszowa a II miejsce zajęła MDP z Węgleszyna. Wśród MDP Chłopców I miejsce zajęli młodzi adepci pożarnictwa z Zakrzowa, powtarzając w ten sposób wynik z poprzednich zawodów gminnych. II miejsce zajęła MDP z Błogoszowa, III MDP z Oksy a IV miejsce chłopcy z Węgleszyna.

Wśród seniorów jak przystało na zawody szczebla gminnego były rozgrywane w ostrej rywalizacji i na bardzo wysokim poziomie. Zwyciężyła sekcja z Oksy uzyskując łączny czas 90,86 sek. / sztafeta 54,76 , bojówka 36,1 sek./.

II miejsce zajęła OSP Błogoszów – uzyskując łączny czas 91,45 sek. Do I miejsca druhom z Błogoszowa zabrakło 0,59 sek., w ćwiczeniu bojowym osiągnęli rewelacyjny czas 34,05 sek. co jest rekordem zawodów szczebla gminnego i powiatowego. Sztafetę pokonali w 57,4 sek.

III miejsce zajęli obrońcy zawodów sprzed 2 lat z OSP Tyniec I zespół uzyskując czasy w sztafecie 58 sek. a w ćwiczeniu bojowym 41,2 sek. łączny czas to 99,20 sek. wyprzedzając OSP Zakrzów o 0,92 sek. / sztafeta 63,7 i bojówka 36,24 sek..

Dalsze miejsca zajęli druhowie z :

OSP Tyniec II łączny czas 106,6 sek., OSP Rzeszówek – 107,5 sek., OSP Lipno – 109,9 sek., OSP Popowice – 113,18 sek., OSP Węgleszyn 148,87 sek.

W imieniu samorządu dziękuję opiekunom Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, druhnom i druhom startującym w zawodach za trud włożony w przygotowania i udział w zawodach, członkom Orkiestry Dętej OSP Zakrzów , dh Kolekcie Krzysztofowi, dh Kowalskiemu Janowi, druhom Naczelnikom, pracownikom Urzędu Gminy Jolancie Kolekcie, Antoniemu Treli, Jackowi Wojdale i wszystkim pozostałym którzy okazali nieocenioną pomoc w przygotowaniach i przeprowadzeniu zawodów.