100 LAT.

                  IMG 6011             Niecodzienną uroczystość obchodził Pan Józef Przeniosło z Błogoszowa. Senior rodu świętował uroczyście swoje urodziny. Okazja ku temu była bardzo wyjątkowa, ponieważ nasz Jubilat w dniu 23 września 2018 roku ukończył 100 lat!

                Ten dzień, to nie tylko wielki zaszczyt dla Jubilata, to nie tylko święto rodzinne, ale również ważne wydarzenie w historii Gminy Oksa.

                Pan Józef Przeniosło urodził się 23 września 1918 roku w Błogoszowie, gmina Oksa.W 1940 roku poślubił Helenę Różycką. Trudne lata wojny i okupacji sprawiły, że młodzi małżonkowie musieli borykać się z biedą i wieloma przeciwnościami. Żyli z ciężkiej pracy na gospodarstwie. Wychowali 4 synów i 4 córki. Doczekali się także sporej gromadki wnuków – 21, prawnuków – 24 oraz praprawnuków – 6. Pan Józef wraz żoną przeżyli razem w małżeństwie 73 lata. Od 5 lat jest wdowcem. Obecnie mieszka we Włoszczowie, gdzie przebywa pod opieką swojej najmłodszej córki Marii.

Z okazji swych setnych urodzin Pan Józef przyjął wielu gości z życzeniami kolejnych lat w zdrowiu. Z życzeniami przybyła również delegacja samorządu Gminy Oksa w osobach Wójta Gminy Tadeusza Sobonia, Przewodniczącego Rady Gminy Zbigniewa Bełtowskiego oraz sołtysa wsi Błogoszów Bogusława Warzyńskiego.

Jubilata odwiedziła również Wojewoda Świętokrzyski Pani Agata Wojtyszek oraz przedstawiciel KRUS Włoszczowa.

                Serdecznie gratulujemy tak pięknego jubileuszu, życzymy Panu Józefowi dużo zdrowia, cierpliwości w zmaganiu się z wszelkimi niedogodnościami dnia codziennego oraz jeszcze wielu lat zasłużonego odpoczynku w cieple rodzinnego klimatu.