MLN logoW trosce o bezpieczeństwo mieszkańców i szybki przekaz informacji, Urząd Gminy Oksa uruchamia system mobilnego powiadamiania Mieszkańców – My Local News..

System będzie miał za zadanie informować o zagrożeniach szczególnie meteorologicznych i hydrologicznych (np. burze, silne opady, śnieżyca). Urzędnicy będą mogli informować o bieżących sprawach ważnych w relacjach Urząd – Mieszkańcy. System daje możliwość komunikowania się ze społeczeństwem za pomocą aplikacji mobilnej.

Dzięki aplikacji mobilnej My Local News wszyscy mieszkańcy gminy, goście, turyści mogą być „na bieżąco” z działaniami administracji samorządowej lub innych jednostek organizacyjnych gminy.

Aplikacja poinformuje nas między innymi o:

  • wydarzeniach kulturalnych i sportowych (festyny, koncerty, imprezy sportowe),
  • gospodarce komunalnej (zbiórka odpadów wielkogabarytowych),
  • sprawach podatkowych (zbliżający się termin płatności),
  • spotkaniach mieszkańców,
  • sytuacjach kryzysowych i niedogodnościach (wyłączenie prądu, wody),
  • utrudnieniach komunikacyjnych (planowane remonty),
  • innych ważnych sprawach społecznych.

Korzystając z aplikacji można dowiedzieć się o wszystkich istotnych wydarzeniach jakie były lub dopiero się wydarzą. Informacje są kierowane do całego miasta lub też do wybranych ulic, co sprawi, że na pewno dostaniesz tylko te wiadomości, które są dedykowane do Ciebie. Każdy użytkownik może w aplikacji samodzielnie decydować jakie kategorie informacji go interesują i mają do niego docierać, a jakie nie. Co bardzo istotne – w jednej aplikacji można otrzymywać informacje skierowane do wielu konkretnych lokalizacji – ulic w danej miejscowości. Wystarczy tylko dodać te lokalizacje w aplikacji i każda informacja skierowana do tych lokalizacji zostanie wyświetlona w naszym telefonie.

Aplikacja jest dostępna bez żadnych opłat dla użytkowników, jedynym warunkiem jest posiadanie telefonu z systemem Android lub iOS. Żadna rejestracja nie jest konieczna.

Zachęcamy do skorzystania z Gminnego Systemu Powiadamiania - My Local News.

Instrukcja instalacji aplikacji:

1. Pobranie aplikacji na telefon.

Aplikację instalujemy ze sklepu z aplikacjami – w zależności od systemu – Google Play lub AppStore. Do szybkiej instalacji można również użyć kodów QR.

Google PlayGoogle Play

App StoreApp Store

2. Po pobraniu i instalacji należy dodać lokalizację, z której chcemy otrzymywać komunikaty oraz interesujące nas kategorie wiadomości. Ważne jest, aby zezwolić na wysyłanie powiadomień, dzięki czemu nawet jak nie będziemy mieli uruchomionej aplikacji, dostaniemy powiadomienie o nowym komunikacie.

 3. Dodanie kolejnej lokalizacji odbywa się na takich samych zasadach – naciskamy przycisk „+” i wybieramy nową lokalizację oraz intersujące nas kategorie

 4. Przechodzenie do wiadomości z danej lokalizacji odbywa się poprzez przesunięcie palcem w prawo lub lewo na ekranie z wiadomościami lub kliknięcie na nazwę lokalizacji

ZA POBRANIE I INSTALACJĘ APLIKACJI NIE BĘDĄ OD PAŃSTWA POBIERANE OPŁATY!!!