KV logo

Ryba_1miniZarząd Lokalnej Grupy Rybackiej Jędrzejowska Ryba zorganizował w dniu 7 grudnia br.  spotkanie integracyjno-promocyjne pn.,, ' na którym min. rozstrzygnięto konkurs na najsmaczniejszą potrawę z karpia.

 

W szranki konkursowe ze swoimi potrawami  wzięły udział Panie z KGW Rembiechowy i KGW Węgleszyna Dębiny. Panie z Rembiechowy przygotowały Karpia wędzonego, który pochodził z Gospodarstwa Rybackiego Pana Leszka Stypuły a Panie z Dębiny przygotowały Karpia w kapuście zasmażanej, rybę faszerowaną salsą azjatycką, zupę kremową z karpia wędzonego. Ryby pochodziły z Gospodarstwa Rybackiego Macieja Wnuka z Rzeszówka.

Oprócz potraw z ryb Panie przygotowały wspaniałe ciasta, sałatki, które wyeksponowały  na pięknie przystrojonych stołach świątecznych.

Komisja Konkursowa pod przewodnictwem  Edmunda Kaczmarka Starosty Jędrzejowskiego postanowiła wyróżnić wszystkie potrawy przyznając dla wszystkich Pań z KGW I miejsca.

Ryba_1

W spotkaniu uczestniczyli członkowie LGR Państwo Bogusława i Bogusław Wójcikowie z Zakrzowa, Jerzy Maniara z Tyńca Dzierąźni,  Agata Wojtasik sekretarz Zarządu LGR ,  Przewodniczący Rady Gminy Zbigniew Bełtowski wraz  radnymi Lidią Turek i Ireną Wrońską, Wójt Gminy Tadeusz Soboń.

Ryba_2