KV logo

tv cyfrowaSzanowni  Państwo!
W związku z realizowanym w naszym kraju procesem przechodzenia z telewizji analogowej na sygnał cyfrowy uprzejmie informujemy, iż w województwie świętokrzyskim wyłączenie sygnału analogowego rozpocznie się 22 kwietnia 2013 roku i będzie realizowane w trzech etapach ( 22 kwietnia, 20 maja,17 czerwca). 

 

tv cyfrowa zasieg
Po ostatecznym terminie wyłączenia sygnału analogowego, tj 17 czerwca br. mieszkańcy województwa świętokrzyskiego  będą mogli odbierać telewizję naziemną jedynie w wersji cyfrowej, co poza oczywistymi zaletami nowoczesnego rozwiązania niesie za sobą także trudności dla osób, które dotychczas korzystały z sygnału analogowego i nie będą posiadały wiedzy na temat zakończenia emisji, bądź też nie będą potrafiły przystosować posiadanego sprzętu do odbioru sygnału cyfrowego. 

W związku z tym uruchomiona została bezpłatna infolinia 800 007 788 dedykowana procesowi cyfryzacji telewizji przy pomocy której użytkownicy mogą  uzyskać indywidualną  pomoc dotyczącą odbioru  telewizji cyfrowej. 
Infolinia działa  od poniedziałku do piątku w godz.  8.00 -20.00, także informacji udzielać będzie Delegatura Urzędu Komunikacji Elektronicznej Oddział w Kielcach pod nr telefonu: (41) 346 15 00. 

Pomoc osobom starszym i nie w pełni sprawnym, dla których montaż bądź przekierowanie anteny może być znacząco utrudnione, zadeklarował Związek Ochotniczych Straży Pożarnych i Związek Harcerstwa Polskiego. 

Z wyrazami szacunku:
Wójt Gminy Oksa