KV logo

imagedayofministryA

imagedayofministryB
Dnia 14 września 2013 w parafii św. Mikołaja w Oksie odbędzie się XIII Diecezjalny Dzień Ministranta. W Roku Wiary chcemy to nasze spotkanie przeżywać pod hasłem:  JESTEŚMY RYCERZAMI CHRYSTUSA (w nawiązaniu do słów hymnu ministranckiego: „... naprzód przebojem młodzi rycerze do walki z grzechem swej duszy…”). Młodzi ludzie poznają kodeks rycerskiego postępowania: wierność, lojalność, uczciwość, prawdomówność, obrona i pomoc słabszym, a także na koniec Eucharystii odnowią przyrzeczenia ministranckie.

W tym roku patronem spotkania będzie św. Franciszek z Asyżu, który ideały szlachetnego rycerstwa wprowadził w życie ubogiego mnicha.

Porządek spotkania:

09.00 Przyjazd grup ministranckich na stadion sportowy Gminy Oksa – zapisy.

10.00 Zawiązanie wspólnoty - przygotowanie do liturgii, przybliżenie osoby św. Franciszka z Asyżu

10.30 Msza święta pod przewodnictwem ks. bpa Kazimierza Gurdy.

- ustanowienie i błogosławieństwo animatorów służby liturgicznej

- odnowienie przyrzeczeń ministranckich z okazji przeżywanego Roku Wiary.

11.30 Oficjalne ogłoszenie wyników Ministranckiej Ligi Piłkarskiej.

- wręczenie pucharów i dyplomów zwycięzcom sezonu 2012/13.

12.00 Pokaz Bractwa Rycerskiego Zamku w Szydłowie: „W chwale Grunwaldzkiej Viktorii”.

-  Prezentacja strojów, broni i uzbrojenia, pokaz tańców dworskich, turniej bojowy na miecze o antał miodu, turniej łuczniczy, turniej na włócznie, prezentacja życia obozowego,

- Koncert muzyczny zespołu „Kerygmat” alumnów WSD w Kielcach,

- Konkursy z ciekawymi nagrodami,

- Kącik powołaniowy

Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich ministrantów, lektorów a także seniorów S.L. do pełnego udziału w spotkaniu. Ministranci podczas Mszy św. uczestniczą w szatach liturgicznych. Każdy uczestnik otrzyma symboliczną pamiątkę spotkania. W każdym dekanacie będzie możliwość wspólnego wyjazdu. Proszę o kontakt z Dekanalnym Moderatorem S.L. Bardzo prosimy, by ministranci podczas całego spotkania byli pod stałą opieką księży, czy opiekunów, z którymi przyjechali.  Zapisy i pobranie pamiątki spotkania i suchego prowiantu w  sekretariacie. Składka jednego uczestnika wynosi 6 zł. Będzie także możliwość pobrania zaświadczenia do awansu zawodowego nauczyciela. Zgłoszenia - ilość ministrantów z poszczególnych parafii - proszę kierować  do Dekanalnych Moderatorów S.L. do 11 września 2013 roku, lub pod  502429800 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 


Prosimy wszystkich Księży Dziekanów, Księży Proboszczów, a zwłaszcza Księży Prefektów opiekunów ministrantów, Kleryków i Katechetów o zorganizowanie przyjazdu i umożliwienie wzięcia udziału w tym diecezjalnym święcie ministranta. Prosimy szczególnie te parafię z których przez kilka lat nikt nie przyjeżdża by wysłały chodź jednego ministranta 

† Kazimierz Gurda
WIKARIUSZ GENERALNY
  Łukasz Zygmunt                            

DIECEZJALNY MODERATOR

SŁUŻBY LITURGICZNEJ