KV logo

policjaWczoraj w powiecie jędrzejowskim doszło do siedmiu prób wyłudzenia pieniędzy od starszych mieszkańców, metodą „na wnuczka”. Sprawcom jednak nie udało się osiągnąć zamierzonego celu.

Do wszystkich zdarzeń doszło wczoraj w godzinach przedpołudniowych. Musimy pamiętać, że właśnie w tym czasie istnieje największe prawdopodobieństwo, że osoby starsze są same w mieszkaniach. Młodsi członkowie rodzin przebywają wówczas w pracy lub szkole.

Przestępcy dzwonili na telefon stacjonarny do wytypowanych przez siebie seniorów i podawali się za członków rodziny. Przekonując ich, że potrzebują pieniędzy do załatwienia pilnej sprawy związanej z wypadkiem drogowym. Żądali kwot od 10 tyś. zł. wzwyż. Zamierzonego celu jednak nie osiągnęli.

Działania informacyjne prowadzone przez Komendę Powiatową Policji w Jędrzejowie wspólnie z władzami samorządowymi przyniosły zamierzony efekty.

Wszystkie osoby do których dzwonili naciągacze, natychmiast powiadomiły Policję. Przypominamy Państwu, że działanie oszustów skierowane jest na wprowadzenie nas w błąd i pozbawienie naszych oszczędności.

Policja jędrzejowska apeluje!!!
Jeśli odbierzemy telefon, gdzie podczas rozmowy jakaś osoba informuje nas, że jest naszym wnuczkiem lub krewnym i prosi o pieniądze, skontaktujmy się z kimś z rodziny, a jeżeli nie potwierdzimy tożsamości dzwoniącego, natychmiast powiadommy Policję.

opr.M.K.

źródło: KPP Jędrzejów