Chłopcy z MDP Zakrzowa zwycięzcami.

mdp miniaturaOgromnym sukcesem zakończyły się rozgrywane w Sędziszowie Wojewódzkie Zawody Sportowo – Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Zawody były przeprowadzone według międzynarodowego regulaminu CTIF.
Młodzi adepci pożarnictwa z Zakrzowa konkurencje wykonali najszybciej i bezbłędnie pokonując 12 Drużyn z całego województwa. Będą reprezentować w tym roku nasze województwo na Zawodach szczebla ogólnopolskiego.
Jest to historyczny sukces, gdyż do tej pory żadnej ze startujących MDP i OSP z naszej gminy nie udało się wygrać zawodów wojewódzkich.
Z kronikarskiego zapisu nadmienić należy, iż dwukrotnie MDP chłopców z Błogoszowa zajęła II miejsce, sekcja OSP z Oksy III miejsce oraz OSP Węgleszyn i Kanice dla których udział w zawodach był mniej udany. Sukces ten jest tym bardziej wymowny, iż został osiągnięty w okresie traumy po tragicznej śmierci opiekuna chłopców śp. dh Grzegorza Kolekty. Wszyscy startujący i dopingujący zawodników doświadczyliśmy duchowego wstawiennictwa od śp. Grzegorza. Mistrzowie województwa startowali w składzie : Piotr Chrabąszcz, Konrad Chrabąszcz, Mateusz Sobczyk, Karol Banaś, Mateusz Jamrożek, Wojciech Piątek, Bartek Matuszewski, Grzegorz Stefański, Przemysław Łysek, Paweł Łuczyński.
W imieniu samorządu gminnego pragniemy pogratulować chłopcom sukcesu, Patrycji Kolekcie, dh Kałwie Radkowi , Zarządowi OSP Zakrzów pod przewodnictwem dh Uranka Piotra, rodzicom.
 Bełtowski Zbigniew                       Tadeusz Soboń
Przewodniczący Rady Gminy Wójt Gminy