received 436588880816933W dniu 8 sierpnia br. w Oksie odbył się piknik rodzinny zorganizowany przez  Wójta Gminy Oksa w ramach akcji promującej szczepienia przeciw COVID-19. W Punkcie Szczepień w NZOZ w Oksie można było zaszczepić się jednodawkowym preparatem Johnson&Johnson oraz  skorzystać z pomiaru ciśnienia i poziomu cukru. Zainteresowanie szczepieniem było bardzo duże - obecnie trwają zapisy na kolejne szczepienia.
Na pikniku było wiele  atrakcji dla dorosłych i dzieci. Bezpłatne dmuchańce i wiele konkursów dla dzieci pozwoliły na liczne przybycie najmłodszych mieszkańców gminy Oksa. Pociechy mogły uczestniczyć w  meczu piłki nożnej zorganizowanym przez Klub Sportowy „NIDA” Oksa, zobaczyć z bliska  sprzęt strażacki z  OSP Oksa, będącej w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym.

Duże brawa należą się ochotniczkom przeprowadzonego przez Panią Martynę Kościołek pokazu fitness.
Można było poczęstować się bezpłatną kiełbaską z grilla, skorzystać ze stoisk  gastronomicznych przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich  z Zakrzowa Oksy i Węgleszyn-Ogrody.
Uczestnikom pikniku czas umilał występ Martyny Stępień - uczestniczki programu The Voice of Kids oraz Pani Zdzisławy Banaś – aktywnej seniorki z Klubu Seniora Błogoszów. Obydwie Panie to mieszkanki naszej gminy.
Pogoda i miła atmosfera towarzyszyła uczestnikom do końca imprezy. Mamy nadzieję, że akcja ta przyczyniła się do zwiększenia świadomości i odpowiedzialności  mieszkańców gminy za własne i innych zdrowie.